Paradigman muutos -keskustelutilaisuus

Aika: 20.10.2020 Paikka:
Tieteiden talo ja verkkolähetys
Osoite:
Kirkkokatu 6, Helsinki
Järjestäjä:
Poliittisen talouden tutkimuksen seura ja Vapaus valita toisin -yhdistys

Poliittisen talouden tutkimuksen seura järjestää yhteistyössä Vapaus valita toisin -yhdistyksen kanssa keskustelutilaisuuden Paradigman muutos tiistaina 20.10.2020 klo 17–19 Helsingissä Tieteiden talolla. Tilaisuus käsittelee talous- ja yhteiskuntapolitiikan mahdollisuuksia ja mahdollista paradigman muutosta.

Tilaisuuden pääpuhuja on SAK:n ekonomisti Anni Marttinen, jonka puheen jälkeen paneeliin hänen lisäkseen järjestäytyvät SOSTE ry:n pääekonomisti Jussi Ahokas, BIOS-tutkimusyksikön tutkija Tero Toivanen ja Jyväskylän yliopiston työelämäprofessori Seija Ilmakunnas. Puhetta johtaa Poliittisen talouden tutkimuksen seuran puheenjohtaja Hanna-Kaisa Hoppania.

Tilaisuuteen on vapaa pääsy koronarajoitusten puitteissa (kts. kuva alla), tai sitä voi seurata myös verkossa:
https://youtu.be/pfMfEO-fQE8

Lue lisää

Tieteiden talo ja verkkolähetys

Kirkkokatu 6, Helsinki