Median edustaja

SAK:n viestintätiimi palvelee toimittajia muun muassa haastattelu- ja materiaalipyynnöissä. Ota yhteyttä!

SAK:n viestintä

Marjo Pihlajaniemi, viestintäpäällikkö
0400 969 633
marjo.pihlajaniemi@sak.fi

Tiina-Emilia Kaunisto, viestinnän asiantuntija
040 529 9928
tiina-emilia.kaunisto@sak.fi

Pirjo Pajunen, viestinnän asiantuntija
040 527 6429
pirjo.pajunen@sak.fi

Jonny Smeds, viestinnän asiantuntija, ruotsinkielinen viestintä
041 451 3162
jonny.smeds@sak.fi

Pauli Vento, viestinnän asiantuntija
040 522 3611
pauli.vento@sak.fi

Mari Laaka, viestinnän assistentti
040 542 8739
mari.laaka@sak.fi

Henkilökuntahaku

Aineistot

Uutiset
Blogikirjoitukset
Julkaisut
Tutkimukset ja tilastot
Kuvat ja tunnukset