Regionkontor

FFC har sex regionkontor: i Helsingfors, Åbo, Tammerfors, Kouvola, Kuopio och Uleåborg.
FFC:s regionkontorer på kartan

Helsingfors

FFC:s regionkontor i Helsingfors
PB 157 (Hagnäskajen 1)
00531 Helsingfors
Telefon 020 774 000

Utvecklingschef för regional verksamhet Hannele Ugur
Telefon 040 575 2698
hannele.ugur@sak.fi

Region- och organisationsexpert Jari Rantala
Telefon 040 511 2353
jari.rantala@sak.fi

Region- och organisationsexpert Tatu Tuomela
Telefon 040 534 0577
tatu.tuomela@sak.fi

Åbo

FFC:s regionkontor i Åbo
Mariegatan 6
20100 Åbo
Telefon 020 774 0420

Region- och organisationsexpert Veli-Matti Kauppinen
Telefon 0400 715 786
veli-matti.kauppinen@sak.fi

Region- och organisationsexpert Outi Rannikko
Telefon 040 543 4875
outi.rannikko@sak.fi

Tammerfors

FFC:s regionkontor i Tammerfors
Rautatienkatu 10, 7:e vån.
33100 Tammerfors
Telefon 020 774 0370

Region- och organisationsexpert Sanni Halla-aho
Telefon 0400 427 111
sanni.halla-aho@sak.fi

Region- och organisationsexpert Katja Kaivonen
Telefon 040 709 4337
katja.kaivonen@sak.fi

Region- och organisationsexpert Ahti Ruoppila
FFC, Kalevankatu 4
40100 Jyväskylä
Telefon 040 747 8231
ahti.ruoppila@sak.fi

Kouvola

FFC:s regionkontor i Kouvola
Kauppalankatu 5
45100 Kouvola

Region- och organisationsexpert Kari Kokkola
Telefon 0400 853 074
kari.kokkola@sak.fi

Region- och organisationsexpert Sonja Laitinen
Telefon 044 314 1281
sonja.laitinen@sak.fi

Kuopio

FFC:s regionkontor i Kuopio
Vuorikatu 20, 3:e vån.
70100 Kuopio

Region- och organisationsexpert Maaret Pulliainen
Telefon 040 5472 100
maaret.pulliainen@sak.fi

Uleåborg

FFC:s regionkontor i Uleåborg
Mäkelininkatu 31, 5:e vån.
90100 Uleåborg

Region- och organisationsexpert Riitta-Liisa Ojuva
Telefon 040 543 5025
riitta-liisa.ojuva@sak.fi

Region- och organisationsexpert Vesa Saarinen
Telefon 0400 584 378
vesa.saarinen@sak.fi