Hyppää sisältöön

s a k·fi Näistä puhutaan Tapahtumat Ikuinen vappu -nuortenristeily

Paikka: M/S Victoria Osoite: Helsinki-Tallinna-Helsinki Järjestäjä: SAK

Ikuinen vappu -nuortenristeily

Etkot vai jatkot? Ihan kumpi sinulle kuulostaa paremmalta, sillä työväen vappua juhlitaan nyt myös marraskuussa! Lähde mukaan SAK:n valtakunnalliseen nuorten tapahtumaan Itämeren aalloille.

Ilmoittuminen alkoi 6.5.2025. Paikkoja on rajoitetusti.

M/S Victoria vie meidät 15.–16. marraskuuta 2025 Tallinnaan ja takaisin. Meno on kuin vappuna: hulvatonta yhdessäoloa, mielenkiintoista ohjelmaa ja viihdettä lähes vuorokauden ympäri. Tämä herkku on harvoin tarjolla, joten käy heti kiinni.

Risteilylle osallistuaksesi Sinun ikäsi pitää asettua 18:n ja 35 vuoden välille. Paikkoja on runsaasti, mutta rajoitettu määrä! Älä jää rannalle, vaan ole ajoissa liikkeellä ja ota kaveritkin mukaan!

Matkan hinta

4 hengen hyttiin majoittuvat

  • SAK:laisen liiton jäsenet 29 €/henkilö
  • muut 49 €/henkilö

3 hengen hyttiin majoittuvat

  • SAK:laisen liiton jäsenet 39 €/henkilö
  • muut 59 €/henkilö

2 hengen hyttiin majoittuvat

  • SAK:laisen liiton jäsenet 49 €/henkilö
  • muut 69 €/henkilö

1 hengen hyttiin majoittuvat

  • SAK:laisen liiton jäsenet 79 €/henkilö
  • muut 99 €/henkilö

Hinnat sisältävät hytin, ohjelman sekä illallisen lauantaina ja meriaamiaisen sunnuntaina. Lisäksi hintaan kuuluu Tallinkin polttoainelisämaksu 10 € sekä Tallinkin päästölisämaksu 6 €, jotka näkyvät laskussa eriteltynä.

Liityntäkuljetukset satamaan

Voit varata 10 €:n omavastuulla kuljetuksen satamaan tilausajobussilla seuraavilta reiteiltä:

  • Vaasa-(Sastamala)-Tampere-Hämeenlinna
  • Imatra-Lappeenranta-Kotka
  • Raisio-Turku-Salo-Lohja
  • Jyväskylä-Heinola-Lahti
  • Kuopio-Mikkeli-Kouvola
  • Rovaniemeltä, Oulusta ja Joensuusta lähtevillä on mahdollisuus junakuljetukseen.

Junamatkat varataan soittamalla numeroon 010 232 3200 arkisin klo 9–16 vasta 1.7.2025 alkaen. Junamatkan omavastuu 10 €.

Aikataulu

M/S Victoria lähtee Helsingin Länsiterminaali 2:sta 15.11. kello 18.35 ja saapuu Tallinnan D-terminaaliin 16.11. kello 8.00. Laiva lähtee Tallinnasta paluumatkalle 16.11. kello 12.30 ja on takaisin Helsingissä kello 16.00.

Ilmoittaudu tästä