Toimintaryhmät alueilla

Valtakunnallisten tapahtumien lisäksi SAK Nuorilla on paikallistoimintaa ympäri Suomen. Toimintaryhmät keräävät yhteen SAK:n eri liittojen nuoria, jotka järjestävät monipuolista toimintaa alueen nuorille jäsenille.

Ole reippaasti yhteydessä oman alueesi toimintaryhmän vetäjään, jos sinulla on kysyttävää alueellisesta toiminnasta.

Alueet aakkosjärjestyksessä

Etelä-Savo

Sanni Rautiainen
sanni.rautiainen@gmail.com

Helsinki-Uusimaa

Marjut Pihonen-Randla
helsinki.uusimaa.sak.nuoret@gmail.com

Häme

Niina Luostarinen
HameSAKnuoret@outlook.com

Keski-Suomi

Puheenjohtaja:
Mikael Ojomaa
Puh: 0400 702 457
mikael.ojomaa@gmail.com

Sihteeri:
Olli Pylvänäinen
olli.pylvanainen@m-light.fi

Kymi

Kimmo Hyvärinen
Puh. 040 830 6410
kalamies.kimmo@hotmail.com

Lappi

Jussi Kukkola
SAK:n järjestöasiantuntija
Puh. 044 585 5285
jussi.kukkola@sak.fi

Pirkanmaa

Iida Viljanen
Puh. 040 853 7006
iidavi@hotmail.com
facebook.com/SAK.Nuoret.Pirkanmaa

Pohjanmaa

Jenni Hotakainen
Kokkola
Puh. 040 937 1153
jenni.turpeinen@gmail.com

Antti Kuutti
Seinäjoki
Puh. 050 463 1560
kuutti.antti@gmail.com

Pohjois-Karjala

Eveliina Reponen
Puh. 045 112 6396
eve.reponen@gmail.com

Pohjois-Pohjanmaa ja Kainuu

Jussi Kukkola
SAK:n järjestöasiantuntija
Puh. 044 585 5285
jussi.kukkola@sak.fi

Pohjois-Savo

Toni Mäkinen
Puh. 040 507 9861
ttmakin@gmail.com

Satakunta

Satu Mäenpää
satumaenpaa@luukku.com
Puh. 040 410 7436

Varsinais-Suomi

Essi Rajakangas
essi_rajakangas@hotmail.com