Toiminta liitoissa

Useimmissa SAK:n jäsenliitoissa on myös omaa opiskelija- ja nuorisotoimintaa.

Haluatko mukaan oman liittosi opiskelija- tai nuorisotoimintaan? Ole yhteydessä liiton nuorisovastaavaan ja kysy lisää!

Auto- ja kuljetusalan työntekijäliitto AKT

Projektisihteeri Juha Häkkinen
puh. 040 772 4636
juha.hakkinen@akt.fi

Julkisten ja hyvinvointialojen liitto JHL

Järjestötoimitsija Susanna Haapalainen
susanna.haapalainen@jhl.fi

Palvelualojen ammattiliitto PAM

Nuorisosihteeri Eveliina Reponen
puh. 020 774 2204 tai 043 8267 960
eveliina.reponen@pam.fi

Opiskelijasihteeri Serveh Khalili
puh. 020 774 2077 tai 046 600 5857
serveh.khalili@pam.fi 

Posti- ja logistiikka-alan unioni PAU

Työehtoasiantuntija Jussi Saariketo
puh. 044 268 5110
jussi.saariketo@pau.fi

Rakennusliitto

Aluetoimitsija Anniina Kangas
puh. 040 630 3285
anniina.kangas@rakennusliitto.fi

Suomen Elintarviketyöläisten Liitto SEL

Kv- ja nuorisosihteeri Minttu Sillanpää
puh. 044 348 2312
minttu.sillanpaa@selry.fi

Sähköalojen ammattiliitto

Järjestöasiantuntija Juha Jumisko
puh. 050 60 306
juha.jumisko@sahkoliitto.fi

Järjestöasiantuntija Ari Wigelius
puh. 050 68 298
ari.wigelius@sahkoliitto.fi

Teollisuusliitto

Järjestötoimitsija Petteri Männistö
puh. 040 051 4403
petteri.mannisto@teollisuusliitto.fi

Veturimiesten liitto

Osastosihteeri Anne-Maarit Valli
puh. 09 5760 3704
anne-maarit.valli@akt.fi

Suomen Ammattiliittojen Keskusjärjestö SAK

Järjestöasiantuntija Jussi Kukkola
puh. 044 585 5285
jussi.kukkola@sak.fi