Toimintaryhmät alueilla

Valtakunnallisten tapahtumien lisäksi SAK Nuorilla on paikallistoimintaa ympäri Suomen. Toimintaryhmät keräävät yhteen SAK:n eri liittojen nuoria, jotka järjestävät monipuolista toimintaa alueen nuorille jäsenille.

Ole reippaasti yhteydessä oman alueesi toimintaryhmän vetäjään, jos sinulla on kysyttävää alueellisesta toiminnasta.

Alueet aakkosjärjestyksessä

Etelä-Savo

Jussi Kukkola
SAK:n järjestöasiantuntija
Puh. 044 585 5285
jussi.kukkola@sak.fi

Helsinki-Uusimaa

Tonja Huovinen
tonja.huovinen@hotmail.com
Puh. 040 821 3439

Janne Toppar
janne_toppar@hotmail.com
Puh. 040 961 1361

Häme

Jussi Kukkola
SAK:n järjestöasiantuntija
Puh. 044 585 5285
jussi.kukkola@sak.fi

Keski-Suomi

Puheenjohtaja:
Mikael Ojomaa
Puh: 0400 702 457
mikael.ojomaa@gmail.com

Sihteeri:
Olli Pylvänäinen
olli.pylvanainen@m-light.fi

Kymi

Heini Teitto
Puh. 040 075 4988
miikku89@hotmail.com

Jenina Fredriksson
Puh. 044 235 5482
jenina_95@hotmail.com

Lappi

Miikka-Aukusti Heiskanen
Puh. 045 316 9994
heiskanenma@gmail.com

Riikka Vähäkuopus
Puh. 050 352 6645
r.vahakuopus@gmail.com

Pirkanmaa

Veera Hakanperä
Puh. 050 548 4958
veera.hakanpera@gmail.com
facebook.com/SAK.Nuoret.Pirkanmaa

Pohjanmaa

Jenni Hotakainen
Kokkola
Puh. 040 937 1153
jenni.turpeinen@gmail.com

Antti Kuutti
Seinäjoki
Puh. 050 463 1560
kuutti.antti@gmail.com

Pohjois-Karjala

Jussi Kukkola
SAK:n järjestöasiantuntija
Puh. 044 585 5285
jussi.kukkola@sak.fi

Pohjois-Pohjanmaa ja Kainuu

Tanja Määttä
Puh. 045 120 8129
maattatanja8@gmail.com

Jussi-Tapio Selkälä
Puh. 045 279 5222
jusuzan@gmail.com

Pohjois-Savo

Jaakko Pylvänäinen
Puh. 050 590 9867
Jaakko.pylvanainen87@gmail.com

Satakunta

Annika Isomäki
annika.isomaki@student.samk.fi
Puh. 045 640 6420

Varsinais-Suomi

Mohamed Yousif Mohamed Ibrahim
muhisqq@gmail.com
Puh. 044 347 5757