Toiminta liitoissa

Useimmissa SAK:n jäsenliitoissa on myös omaa opiskelija- ja nuorisotoimintaa.

Haluatko mukaan oman liittosi opiskelija- tai nuorisotoimintaan? Ole yhteydessä liiton nuorisovastaavaan ja kysy lisää!

Auto- ja kuljetusalan työntekijäliitto AKT

Järjestötoimitsija Juha Häkkinen
puh. 040 772 4636
juha.hakkinen@akt.fi

Julkisten ja hyvinvointialojen liitto JHL

Järjestöasiantuntija Maria Helin
puh. 050 566 2370
maria.helin@jhl.fi

Järjestöasiantuntija Anni Järvinen
puh. 050 512 9882
anni.jarvinen@jhl.fi

Palvelualojen ammattiliitto PAM

Järjestöasiantuntija Marjut Pihonen
marjut.pihonen@pam.fi

Posti- ja logistiikka-alan unioni PAU

Liittosihteeri Jussi Saariketo
puh. 044 268 5110
jussi.saariketo@pau.fi

Rakennusliitto

Nuorisotyön asiantuntija Karri Korpi
puh. 044 383 0012
karri.korpi@rakennusliitto.fi

Rautatiealan Unioni RAU

Sopimus- ja järjestötoimitsija Vesa Laitinen
puh. 041 730 9596
vesa.laitinen@raury.fi

Suomen Elintarviketyöläisten Liitto SEL

Järjestötoimitsija Chau Nguyen
puh. 045 7881 7611
chau.nguyen@selry.fi

Sähköalojen ammattiliitto

Järjestöasiantuntija Ari Wigelius
puh. 050 68 298
ari.wigelius@sahkoliitto.fi

Lue lisää Sähköliiton opiskelijatoiminnasta.

Teollisuusliitto

Järjestötoimitsija Petteri Matteinen
puh. 040 828 8696
petteri.matteinen@teollisuusliitto.fi

Järjestötoimitsija Tuomas Suihkonen
puh. 020 774 1494 tai 050 912 4155
tuomas.suihkonen@teollisuusliitto.fi 

Suomen Ammattiliittojen Keskusjärjestö SAK

Alue- ja järjestöasiantuntija Mette Nissinen
Puh. 041 730 2252
mette.nissinen@sak.fi
 
Osastosihteeri Heini Jaakkola
Puh 041 730 7470
heini.jaakkola@sak.fi