Toiminta liitoissa

Useimmissa SAK:n jäsenliitoissa on myös omaa opiskelija- ja nuorisotoimintaa.

Haluatko mukaan oman liittosi opiskelija- tai nuorisotoimintaan? Ole yhteydessä liiton nuorisovastaavaan ja kysy lisää!

Auto- ja kuljetusalan työntekijäliitto AKT

Projektisihteeri Juha Häkkinen
puh. 040 772 4636
juha.hakkinen@akt.fi

Julkisten ja hyvinvointialojen liitto JHL

Järjestöasiantuntija Anni Järvinen
puh. 050 512 9882
anni.jarvinen@jhl.fi

Järjestöasiantuntija Susanna Haapalainen
susanna.haapalainen@jhl.fi

Palvelualojen ammattiliitto PAM

Nuorisosihteeri Marjut Pihonen-Randla
marjut.pihonen-randla@pam.fi

Opiskelijasihteeri Katja Palosaari
katja.palosaari@pam.fi 

Posti- ja logistiikka-alan unioni PAU

Työehtoasiantuntija Jussi Saariketo
puh. 044 268 5110
jussi.saariketo@pau.fi

Rakennusliitto

Nuorisotyön asiantuntija Karri Korpi
puh. 044 383 0012
karri.korpi@rakennusliitto.fi

Rautatiealan Unioni RAU

Koordinaattori Anne-Maarit Valli
puh. 09 5760 3704
anne-maarit.valli@akt.fi

Suomen Elintarviketyöläisten Liitto SEL

Nuorisosihteeri Chau Nguyen
puh. 09 4246 1256 tai 045 7881 7611
chau.nguyen@selry.fi

Sähköalojen ammattiliitto

Järjestöasiantuntija Ari Wigelius
puh. 050 68 298
ari.wigelius@sahkoliitto.fi

Lue lisää Sähköliiton opiskelijatoiminnasta.

Teollisuusliitto

Järjestötoimitsija Petteri Männistö
puh. 040 051 4403
petteri.mannisto@teollisuusliitto.fi

Järjestötoimitsija Tuomas Suihkonen
puh. 020 774 1494 tai 050 912 4155
tuomas.suihkonen@teollisuusliitto.fi 

Suomen Ammattiliittojen Keskusjärjestö SAK

Järjestöasiantuntija Jussi Kukkola
puh. 044 585 5285
jussi.kukkola@sak.fi